Saltsjöbaden
Med högt läge i Neglinge med härlig utsikt från alla rum ligger denna trevliga villa på uppväxt villatomt. Här bjuds vardagsrum med kakelugn samt kök med matplats. Rymlig hall med plats för matsalsgrupp eller bibliotek. Groventré med tvättstuga. Ovanvåning med tre sovrum och ett allrum med stor balkong i söderläge med fantastisk utsikt. Två badrum, ett på varje våning. Villan ligger i klassiska villakvarter, insynsskyddat och inbäddad i grönskande miljö med en generös terrass i syd- och västläge som bjuder på sol från tidig förmiddag till sen eftermiddag. Gästhus med plats för dubbelsäng samt förvaring i förråd. Runt huset finns gräsmattor för lek och spel, trädgården är väl skyddad för barn. Skyddad parkeringsplats innanför grind. I övrigt en lättskött och vacker trädgårdstomt med fruktträd
Villan ligger i mycket nära anslutning till Saltsjöbadens idrottsplan, en badbrygga, båtbryggor, padelbanor, en beachvolleybollplan, balett m m och till en ny simhall, Näckenbadet, som håller på att byggas och som beräknas stå klar 2026. Vidare är det från villan gångavstånd till ett flertal förskolor och skolor, till Saltsjöbanan och till Saltsjöbadens centrum.
Välkommen på visning!
visning torsdag, 5 mars 2026 14:00 - 14:45
Välkommen på visning! Föranmäl er gärna!
visning söndag, 8 mars 2026 13:30 - 14:15
Välkommen på visning! Vänligen föranmäl er gärna!
Få de senaste objekten som matchar dina önskemål i din mailkorg innan de når marknaden. Anmäl dig till wredes spekulantregister och ange din sökning. Vi matchar alla objekt.
En del av våra kunder föredrar en försäljning där man inte visar upp sitt hem helt publikt. Här ses ett urval av våra hem som Wrede säljer underhand. De visas endast på vår hemsida med begränsad information och syns inte på Hemnet. Vi har även flertalet villor, våningar samt lant-& sjöställen till salu som inte visas här. Söker ni ett exceptionellt hem utöver det vanliga? Vänligen kontakta oss på info@wrede.se så berättar vi mer om vårt underhandsutbud.
Om du vill göra en intresseanmälan för olika typer av objekt (våningar, villor, lant & sjöställen, skåne & gotland) måste du anmäla dig för varje objektstyp.