Villa S’anell – Elegant arkitektur nära havet i Bendinat
Bendinat – Mallorca
Boarea 490 kvm | Rum 5 rok |
Pris 7 800 000 Euro / bud | Tomtarea 750 kvm |
Villa S’anell är en exklusiv fastighet belägen i eftertraktade Bendinat, endast ett par minuter från stranden i Portals Nous och en kort promenad från charmiga Hotel Bendinat. Här bor du i ett lugnt och lummigt område med närhet till både hav, natur och stadens bekvämligheter.
Villan erbjuder fyra sovrum och en spännande arkitektur med öppen, ljus planlösning. En imponerande entréhall med dubbel takhöjd välkomnar dig in i bostaden och leder vidare till ett påkostat kök med matplats samt ett mycket bekvämt vardagsrum med öppen spis. Stora fönsterpartier från golv till tak släpper in rikligt med naturligt ljus och ger direkt tillgång till terrass och pool från alla rum på entréplanet.
En elegant trappa leder upp till sovrumsavdelningen där du hittar en generös master suite samt två gästrum. Högst upp på taket väntar en privat takterrass med jacuzzi och delvis havsutsikt – en perfekt plats för avkoppling i solnedgången.
På den nedre våningen finns ett dubbelgarage, vinkällare, tvättstuga samt utrymme som enkelt kan anpassas till hemmabio eller gym. Här finns även en separat lägenhet, idealisk för gäster eller personal.
Den uppvuxna och lättskötta trädgården ramar in huset med grönskande lugn, och hela villan säljs fullt möblerad med smakfull, modern inredning.
Visning rekommenderas varmt – detta är ett boende utöver det vanliga.
visning
intresseanmälan
Fler hem till salu


Att sälja underhand
